Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | January 28, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Google Hangout

Google Hangout
Admin
  • On 13 Aralık 2013
  • http://www.sohbettr.net

Teknolojinin insanlara verdiği en büyük hizmetlerden biri de internet olmaktadır. Sanal dünyayı evlerinize getiren ve milyonlarca bilgiye ulaşmanızı sağlayan internet teknolojisi ile aynı zamanda sevdiklerinizle de iletişim kurabilme şansına sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı bilgilerin bulunduğu bir kütüphane olma özelliği taşıyan internet doğru kullanıldığında her açıdan insanlara faydalı olmaktadır.  Günümüzde birçok kurum interneti kullanarak iş akışını sağlamakta ve birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunmaktadır. Özellikle ev ortamında bilgisayar ve interneti kullanan kişiler, bilgi araştırması yapmanın dışında daha çok sanal ortamdan alışveriş yapmayı ve oyun oynamayı tercih ederler. Birbirinden farklı oyun sitelerinin ve alışveriş sitelerinin bulunduğu internetten ihtiyacınızı olan birçok şeyi alabilme imkânına sahip olurken aynı zamanda oyun oynayarak da eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Son zamanlarda insanların interneti kullanmasındaki en önemli pay, ücretsiz olarak iletişim kurabilme yöntemi olmaktadır. Sanal ortamda bulunan birbirinden farklı ve ücretsiz sosyal ağ siteleri sayesinde sevdiğiniz insanlarla iletişim kurabilir ve görüntülü konuşma seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Sosyal iletişim siteleri bilgisayar dışında akıllı telefonlara ve tabletlere de yüklenerek kesintisiz iletişime devam edilebilir. Sanal ortamda bulunan ve sevdiklerinizde iletişim kurabilmenizi sağlayan sitelerden biri olan Google Hangout ile Chat yöntemini kullanarak sohbet edebilir, aynı zamanda görüntü konuşma yöntemini kullanarak da özlediğiniz insanların yüzünü görerek özlem giderebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak sizlere hizmet veren bu site ile video ve fotoğraf paylaşımların da bulunabilirsiniz. Böylece sizden uzakta olan ve sizi özleyen sevdikleriniz, koyduğunuz fotoğraf ile sizin nerede ve nasıl olduğunuzu görebilir ve sizinle iletişime geçebilir. Ayrıca online olmayan kişilere mesaj bırakarak size daha sonra ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız, video görüntüsü yapmak istediğiniz kişiye görüşme çağrısı yaptığınızda, kişinin telefonu çalarak bilgilendirilir ve daveti kabul ettiğinde görüntülü konuşma başlar. Bu ve bunun gibi sistemler ile artık uzakta olan sevdiklerinize rahatça ulaşabilir ve adeta yanınızdaymışlar gibi sohbet edebilme şansına sahip olabilirsiniz. Google Hangout tüm bunların dışında sizlere çoklu görüşme imkânları da vermektedir. Birden fazla kişi ile aynı anda görüntülü konuşma yapabilir ve kendinizi arkadaşlarınız ile bir odada sohbet ediyormuşçasına hissedebilirsiniz.

Ayrıca komik görüntüler ve ifadeler gönderebilir ve neşeli ortamlar yaratılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kabarık telefon faturalarından bunalan kişiler son zamanlarda bu yöntemi oldukça fazla kullanmaya başlamışlardır. İnternet bağlantısının bulunduğu telefon ve bilgisayarınız ile istediğiniz her an ücretsiz olarak sevdiklerinizle görüşme yapabilir aynı zamanda daha önceden tanıdığınız fakat bir türlü ulaşamadığınız insanlar ile yeniden görüşebilme şansına sahip olabilirsiniz. Google Hangout’u bilgisayarınıza ve akıllı telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir. Fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilir ve arzu ettiğiniz kişiler ile konferans görüşme yapabilirsiniz. Sizlere ulaşamayan kişileri daha sonrasında bildirim olarak öğrenebilir ve kesintisiz olarak iletişime devam edebilirsiniz.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment