Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Nimbuzz – Free Calls & Chat

Nimbuzz – Free Calls & Chat
Admin
  • On 15 Aralık 2013
  • http://www.sohbettr.net

Sosyal ağların sayısının gittikçe artması ile birlikte aktif sosyal ağ kullanıcıları için tüm bu ağları takip etmek güç bir hal aldı. Her hesabı ayrı ayrı aktif tutmak, hepsini ayrı şekilde takip etmek ve güncellemek oldukça karmaşık bir durum olmaya başladı. İşte bu noktada da yeni alternatif çözümler üretiliyor. Bunlardan biri olan Nimbuzz bu konudaki sıkıntınızı pratik bir şekilde giderecek şekilde tasarlanmış bir uygulama. Peki nedir ve nasıl çalışır, bunlara değinelim. Öncelikle facebook, twitter başta olmak üzere icq, myspace, skype gibi hesaplarınızı da aynı noktada takip edebiliyorsunuz. Yani birçok yerde olan hesap bilgileriniz ve arkadaşlarınız ortak bir platformda sizin için toplanıyor.

Bu uygulama sayesinde sadece sosyal ağlardaki güncellemeleri takip etmekle kalmıyor aynı zamanda anlık mesajlaşmaları da ortak bir noktadan aktif şekilde yönetebiliyorsunuz. Sadece masaüstü bir program da değil. Bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi buna ek olarak mobil olarak da Nimbuzz uygulamasına sahip olabilir, bulunduğunuz her yerde mekan kısıtlaması olmaksızın sosyal hesaplarınızı kontrol altında tutabiliyor, arkadaşlarınız ile iletişim kurup, paylaşım yapabiliyor ve sohbet edebiliyorsunuz. Çoklu görüşmeler de uygulama dahilinde size sunulan bir seçenek. Konferans seçeneğinde de kesinlikle ekstra bir ücret ödemek durumunda değilsiniz. Kullandığınız hiçbir uygulama için ücret ödemek zorunda değilsiniz. Gönderdiğiniz ve aldığınız resim, müzik ve benzeri verileri de ücretsiz gönderebilirsiniz.

Peki nereden edinebilirsiniz bu uygulamayı? Öncelikle uygulamanın sitesine giderek kendinize bir üyelik edinmeniz gerekiyor. Bu aşamayı atlattıktan sonra artık siz de bir Nimbuzz üyesi oldunuz demektir. Bu üyelik aşamasından sonra kurulum yapmanız gerekiyor. Online olarak uygulamayı indirin. Bilgisayarınız ya da mobil herhangi bir cihazınıza indirebilirsiniz. Üye olduğunuzda zaten bir kullanıcı adı ve şifre belirlemiştiniz. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi kurulumunu yaptığınız uygulamayı açtığınızda karşınıza gelecek sayfada yazdığınızda hesabınız açılacak. Artık siz de resmi bir kullanıcı oldunuz demektir. Bazı kullanıcılar hesap açma işleminden haberdar olmadıklarından öncelikli olarak uygulamayı indirip kuruyorlar. Bu aşamadan sonra da hesap açmanız mümkün. Üyeliğinizi açıp yine önceden kurduğunuz uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu bir sosyal ağ uygulaması olduğu için ve sürekli güncellik söz konusu olacağından aktif bir internet kullanıcısı olmanız gerekiyor. Yani bilgisayarınızda ya da mobil olarak bir internet bağlantınızın olması bir gereklilik. Eğer mobil olarak uygulamayı kullanıyorsanız gönderdiğiniz ve aldığınız resim ve benzeri verilerin belirli boyutları olacak. Özellikle kotalı olan internet paketi kullanıcısı iseniz bu verilerin boyutları kotanızdan düşecektir. Bu durumu aklınızda bulundurmanızda fayda var. Ancak bilgisayarınızda ve sabit bir internet bağlantısı ile Nimbuzz kullanıyorsanız bu veriler sizin için bir sıkıntı ve ek ücrete sebep olmayacaktır. Ekstra olarak gelen ücretler haricinde herhangi bir ücret ödemeden uygulamayı edinebiliyor ve sınırsız şekilde kullanabiliyorsunuz.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment