Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

2 Comments

Skype

Skype
Admin
 • On 14 Aralık 2013
 • http://www.sohbettr.net

Kimileri uzaklarda yaşamaya ve hayat kurmaya çalışırken, kimileri şehrinden farklı yerlerde eğitim hayatını sürdürmeye başlıyor. Arkasında ailesini, arkadaşlarını ve sevdiklerini bırakarak. Ne amaçla uzaklarda olduğumuzun bir önemi yok aslında. Önemli olan istediğimiz heran sevdiklerimizle birlikte olabilmektir. Onlarla iletişim kurabilmek, heran yanlarındaymışçasına davranabilmek.

Bu konuda teknoloji çok ilerilere taşındı. Akıllara bile gelmeyen yöntemlerle iletişim sağlayabiliyoruz. Nerede olduğumuzun, hangi şartlarda bulunduğumuzun hiç önemi yok. Önemli olan sevdiklerimizle görüşebilme isteğimiz. Skype bu noktada hayatınıza en büyük kolaylığı sağlayan bir uygulama. Bu uygulamayı kullanmaya başladığınızdan itibaren, sesli ve görüntülü arama yapabiliyor, sevdiklerinizle istediğiniz her an mesajlaşabiliyorsunuz.

Milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulamaya sizde dahil olabilirsiniz. Uzaklarda görüşmek istediğiniz kim varsa, yanındaymış kadar sıcak ve samimi görüşmeler yapabilirsiniz. Zaman ve mekan sorunu yaşamadan kesintisiz iletişim kurabilmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız. Tüm dünya ülkelerinde kullanılan bu sistem, ülkemizde de çok sayıda insan tarafından tercih ediliyor. Uygulama içinde, arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi ayrı guruplara ayırabilir, iletişim sırasında kolaylık sağlayabilirsiniz.

Parmaklarınızla konuşmak olarak tanımlanan bu yöntem, hayatınıza büyük ölçüde kolaylık getirecek. Bununla da kalmayan sistemde, istediğiniz heran ücretsiz olarak görüntülü sohbet ve sesli konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi asla yalnız hissetmeyecek, hiç ayrı kalmak istemediğiniz insanlarla sürekli görüşüyor olacaksınız. Skype ile kullanacağınız özellikler saymakla bitmiyor. Örneğin çok uygun fiyat miktarları ile, cep telefonlarına ve sabit hatlara da çağrı yapabiliyorsunuz.

Çevrimiçi durumlarda pek çok belge, resim ve fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. İstediğiniz arkadaşınızla istediğiniz her an chat yapma şansınız var. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar, mac hatta televizyonlarla birlikte kullanılabiliyor. Sizinle birlikte aynı kalitede sohbet edebilmek için aynı sistem üzerinden kullanım yapmanıza gerek yok. Bu program her türlü sistemde çalışır.

Bu sistem sayesinde görüntülü arama da yapabiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama da yine sevdiklerinizle olan iletişiminizi hızlandırıyor. Canlı canlı görebiliyor, konuşabiliyor hatta yazışabiliyorsunuz. Artık mesafeler sizin için sorun olmaktan çıktı. Kimse ile aranıza mesafe girmeyecek. Uzaklık sorun olmayacak. Tek yapmanız gereken teknolojiden yararlanmanız olacak.

Skype, pek çok kullanıcısına ayrıcalıklı özellikler sunarken, hala da kendini yenilemeye devam ediyor. Teknolojik yeniliklerin en son fırsatlarını kullanıcıları ile paylaşan bu uygulama ile hayatınız daha eğlenceli hale gelecek. Birçok özelliği bir arada bulunduran bu sistem sayesinde sevdiklerinizi özlemenin acısı yerine, sevdiklerinizle buluşmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Konuşmalarınız kadar paylaşacağınız fotoğraflarla da güzel anlar yaşayacağınız iletişim dünyasında, her mutlu anınızı kaydedebilirsiniz. Severek kullanacağınız bu uygulamayı her cihazda çalıştırabilmeniz mümükün. İsterseniz telefonlarında, isterseniz tabletlerinizde kullanabilirsiniz. Skype hemen hemen her cihazda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz, hızlı ve güvenli iletişim sağlayabileceğiniz müthiş bir uygulama. İlk fırsatta sistemden faydalanmanızda yarar var. Daha fazla uzaklarda kalmamanız için.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Comments

 1. Mr_WaR

  Aslında ilk başta ki windows live messenger iptal oluyor dedikodularına pek inanmamıştım. Ama gel gelelim ki olan oldu ve skype’ye geçtik. İlk başlarda hiç kullanasım gelmedi fakat kullandıkça hoşuma gitmeye başladı. Bir msn bağımlısı olarak artık Skye diyorum :)

 2. She

  Özel hayatın yanı sıra, iş hayatında aktif olarak kullanılan bir program olduğunu da belirtmek isterim.
  Artık bu tür programlar sayesinde hayat gerçekten çok daha kolay diyebiliriz.
  Başarılı bir konu, tebrikler..

Submit a Comment