Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

Sohbet

sohbet
 

Merhaba, sohbet üzerine bu güne kadar birçok makale yazıldı ve çeşitli söylemler yayınlandı, buyurun birde bizim bakış açımız ile sohbet kelimesini değerlendirin.

Sohbet etmek insanların karşılıklı diyaloglarını güçlendiren birbirleri ile anlaşmalarını olumlu yada olumsuz tarafları ile ortaya koyan bir iletişim şeklidir. Tabiki insaların var oluşundan buyana iletişim kurmaları karşılıklı sohbetleri üzerine kuruludur. Kişiler duygu ve düşüncelerini, mutluluğunu yada mutsuzluğu karşısındakine aktarmak için hep bu yolu tercih ederler. Bu iki basit cümle ile elde edeçeğimiz sonuç ; insanların anlaşmalarını sağlayan tek araç sohbet’tir.

Modern çağın getirdi yenilikler artık öyle bir hale geldiki ikili görüşmelerimiz için yüzlerce kilometre mesafeleri aşmamıza yada karşı karşıya gelmemize gerek yok. Bir cok uygulama ve program ile sohbet etmek için ihtiyacımız olan tek şey internet erişimi olmasıdır. Bu sayede kolay ve masrafsız bir sohbet imkanıda sağlamış oluruz. SohbetTR.Net web sitesi yayıncı kimliğimiz ve içeriğimizden dolayı ben konun burdan sonrasını biraz kategorileştirmek isitiyorum. Yani karşılıklı sohbet dediğimiz iletişim konusunu, sohbet odaları ve sohbet siteleri üzerinden yapılan konuşmalar ile sanal arkadaş edinebilmek kısmını değerlendireçeğim.

Popüleritesi hızla yükselen sanal iletişim ve arkadaşlık, ülkemizde de dünyadaki kadar ilgi görmektedir. Öyleki birçok haberlerde ve konusunun uzmanı olmuş sohbet siteleri sayfalarındaki paylaşımlarda sanal arkadaşlıkların ciddi real ilişkilere döndüğü herkesce bilinen bir gerçektir. Peki budurum nasıl bu kadar çok ilgi görüyor ve insanlar yazışarak sohbet ettiği ikişiler ile arkadaşlık kurabiliyor.

Sanırım buna verileçek en doğru ve yerinde cevap, internetin artık hayatımızın her noktasında vazgecilmez ve güvenilir bir unsur haline dönüşmesi olur. Belki toplum üzerinde olan baskının eskisi kadar yoğun olmaması, belkide yeni nesilin artık teknoliji ve hizmetleri ile mutluluk araması gibi etkenler bunu güçlendiren sebeplerdendir. Sohbet odaları ile internet kullanıcılarına sanal bir arkadaşlık imkanı sağlayan sohbet siteleri’nin üstlendiği rolüde tabiki görmezden gelmemek gerekiyor.

Sohbet ederek bu sitelerde arkadaşlık kurmak oldukça eğlenceli, heycanlı bir durumdur. Arkadaşlık kurmanın en kolay ve masrafsız yönlerinden olan chat yapmak internet kullanıcılarını kendinden çok uzakta yaşayan insalarla buluşturan, en bilindik uğraştır. Sohbet servisi sağlayan web sayfalarının çalışma mantığından biraz bahsedelim ve konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayalım. Bu web sayfaları birden çok sohbet odasından oluşur. Her oda kendi aarsında içeriğine göre farklılıklar gösterir. #Sohbet kanalında sohbet etmek #Radyo kanalında müzik dinlemek #Oyun kanalında oyun oynamak gibi. İnsanların birbilerini en iyi şekilde tanımaları ve chat yapabilmeleri için herşey en ince yarıntısına kadar düşünülür. Birebir ve genel yani herkesle birlikte sohbet edebilmemiz mümkündür. Konuşmak istemediğimiz kullanıcıları engelleyebilir, ön değerlendirmemiz sonucu arkadaşlık kurmak istediğimiz kullanıcılarıda arkadaş listemize ekleyebilmemiz gibi özellikleride bulunmaktadır.

Sohbet kelimesi üzerine web sitemizin bakış acısını sizler ile paylaştık. Umarım verdiğimiz bilgiler ve konu anlatımımız işinize yarayacak bilgiler bulundurmaktadır. Bir sonraki yazımzıda görüşmek üzere iyi sohbet’ler dilerim.