Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri
Admin
  • On 30 Eylül 2013
  • http://www.sohbettr.net

Bu yazımızda sanal dünya ile aramızda köprü görevi yapan internet sitelerini tanıyaçağız ve özellikle sohbet siteleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Sanal iletişimin gerekliliğini ve internetin hayatımıza yeni bir renk kattığını bilmeyen yoktur. İnsanlar yaşamları boyunca hayatında ve çevresinde olan değişimlere yada gelişmelere karşı kayıtsız kalmamıştır. Çağın getirdiği her yeniliğe kendini hızlı bir şekilde entegre etmiş uyum sağlamasını bilmiştir. Hızlı haberleşme mantığı üzerine kurulu olan internet bugün çok farklı alanlarda kişilerin yaşamlarını kolaylaştıran bir araç haline gelmiştir. Hal böyle olunca sektörel bir pazar haline gelen internet siteleri ilk başlarda büyük firma ve girişimcilerin dikkatini çekmiş, daha sonraları kişisel dediğimiz web sayfaları bu pazarda yerini almıştır.

Sınır koyamayacağımız kadar geniş bir alanda hizmet veren bu web siteleri ayrı ayrı kategorilerde kullanıcılarına ulaşmak için kıyasıya bir rekabet içindedirler. Farklılıkların bir arada toplandığı bu sanal dünya zengin içerik ve bilgi denizi halinde iken kullanıcılar aradığı içeriğe daha çabuk ulaşabilmek adına kendilerince bu aramayı kategorileştirirler. İşte ana esası bu işleme tabi olan aramalar sayesinde bizler web sitelerine hizmet verdiği alan ile alakalı isimler veririz. Sohbet hizmeti sağlayan web sitelerine sohbet siteleri, chat içerikli internet sitelerine chat siteleri, arkadaşlık alanında varlığını sürdüren sitelere ise arkadaşlık siteleri deriz. Yazımızın buraya kadar olan kısmında sizlere web siteleri nedir, nasıl adlandırılır gibi ön bilgiler verdik. Şimdi sizlere konu başlığımız olan sohbet sitelerini tanıtalım.

Sohbet Siteleri

Yeni insanlar tanımak ve arkadaşlık kurmak sosyal hayatın vazgecilmezlerinden bir tanesidir. Yaşadığımız bu yıllarda ise internetin her anımızda olması sanal bir arkadaşlık ve sohbet sitelerinin varlığını kaçınılmaz kılıyor. Zaten kısa bir internet gezintisi yaptığımızda bu alanda yayın yapan bir çok sohbet sitesine kolayca ulaşabiliriz. Peki bizlere sohbet ve arkadaşlık imkanı sunan sohbet sitelerini nasıl tanırız. Birinci derecede içeriğini sohbet, chat, arkadaşlık üzerine oluşturan, web sitesini ziyaret eden kullanıcıların canlı iletişim kurmaları ve birebir sohbet etmelerini sağlayacak ayrı bir panel ile bunu destekleyen web sayfalarına sohbet siteleri demek mümkündür.

Tabiki bütün bunların dışında sohbet içeriği ile, kullanıcılarına özgün ve güncel yazılar sunarak son cıkan haberler ve gelişmelerden haberdar etmelidir. Sohbet siteleri genel yapısı şekli ile birden fazla sohbet kanalı ile ziyaretcilerini her yaş ve gruba hitap eden ortamlarda yaratmalıdır. Örneğin sadece sohbet etmek için gelen ziyaretcilerini #sohbet kanalında oyun ve yarışma için gelen ziyaretcilerini #oyun kanalına, yerleşim yerleri ve il sohbet’i için gelen kullanıcılarını şehir sohbet kanallarına almak gibi hiyerarşik bir yapıyada sahip olmalıdır.

Türkiye üzerinde yayın yapan bir çok sohbet siteleri kullanıcılarına bu imkanları iyibir şekilde sağlamaktadır. Herhangi bir sohbet sitesi ile yeni arkadaşlıklar kurmak ve eğlenceli vakit gecirmek için arama motorları üzerinden sohbet siteleri kelimesi ile arama yapıp rahatlıkla ulaşılabilir.

7 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment