Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Sosyal Ağ Arkadaşlıkları

Sosyal Ağ Arkadaşlıkları
Admin
  • On 18 Aralık 2013
  • http://www.sohbettr.net

Günümüzde internet dünyası herkesin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bazı insanlar işleri dolayısı ile internet kullanırken bazıları ise boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilmek adına internet teknolojisini kullanırlar. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla kullanılan akıllı telefonlar ile internet kullanımı daha yaygın hale gelmektedir. İnsanlar daha çok sevdikleri insanların nerede, ne yaptıklarını görebilmek adına sosyal paylaşım sitelerine girmeyi tercih etmektedir. Bu siteler ile arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafları ve videoları görebilir ve bunlara yorum yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. İnternet ucu bucağı olman bir dünya olduğundan dolayı, yapabileceğiniz şeylerde sınırsız olmaktadır. Bu teknoloji sayesinde uzakta olan sevdiklerinizi ile görüntülü konuşma yapabilir ve her an onları yanınızdaymış gibi hissedebilirsiniz.

Ayrıca yıllardır görüşmediğiniz arkadaşlarınızı yeniden bulabilir ve eski samimiyetinizi yeniden yakalama şansına sahip olabilirsiniz. İnternette bulunan birçok sohbet sitesi ile yeni arkadaşlıklar kurabilme imkânını da bulabilirsiniz. İnsanlar gerçek dünyada çevrelerinde az insanın bulunmasından yada gerçek dostlukları yakalayamamaktan oldukça şikâyet ederler. Bunun dışında kendini yalnız hisseden kişiler yalnızlıklarını paylaşabilecekleri ve sohbet edebilecekleri kafa yapılarına uygun insanların varlığına ihtiyaç duyarlar. İşte bu gibi nedenlerden dolayı sosyal ağ arkadaşlıkları çok fazla tercih edilmektedir. Sosyal ağlar vasıtası ile yakın çevrenizle iletişim halinde olabilir ve dünyanın her yerinden farklı insanlar ile tanışabilirsiniz. Özellikle akıllı telefonlara indirilebilen chat programları ile insanlar her an istedikleri paylaşımları yapabilir ve istedikleri kişiler ile sohbet edebilirler. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bu siteler ile keyifli zamanlar geçirebilir ve yalnızlıktan kurtulabilirsiniz. Sohbet etmenin dışında sizlere oyun oynama zevkini de yaşatan sosyal ağlarlar ile arkadaşlarınızla oyun oynayarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Hiç tanımadığınız bir insan ile internet vasıtası ile tanışabilir ve arkadaşlığınızı gerçek hayata taşıyabilirsiniz. Sosyal ağ arkadaşlıkları, insanların hayatlarında çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

Bazı insanlar internetten tanıştığı insan ile hayatını birleştirmektedir. Seviyeli sohbetler etme imkânlarını bulabileceğiniz siteleri seçmeniz oldukça önemli olmaktadır. Karşınızda en az sizin kadar ciddi bir insanın olması size güven verecek ve daha rahat sohbet edebilme imkânları bulmanızı sağlayacaktır. Çoğu insan bu konuda yanlış seçimler yaptığından dolayı mağdur olmaktadır. İnternet ortamında iyi niyetli insanların var olduğu kadar kötü niyetli insanlarda var olmaktadır. Bundan dolayı sohbet edilirken oldukça dikkatli olunmalı ve karşıdaki insanları tanımak adına çok titiz davranılmalıdır. Bilinçsizce hareket eden insanlar ne yazık ki sonunda hiç istemediği olaylar ile karşı karşıya kalmaktadır. Sosyal ağ arkadaşlıkları ile gerçek hayata taşıyabileceğiniz önemli arkadaşlıklar ve dostluklar kurabilir bunun dışında hayat arkadaşınız olacak kişiyi bile burada bulabilme şansına sahip olabilirsiniz. Tüm bunların dışında yakın çevrenizin her an ne yaptığını takip edebilir, eklediği fotoğraflara bakabilir, her an onlar ile iletişim halinde olabilirsiniz.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment