Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | February 19, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Viber

Viber
Admin
  • On 14 Aralık 2013
  • http://www.sohbettr.net

Önceleri dünya ile saniyeler içinde bağlantı kurulabileceği söylense kimse inanmazdı sanırım. Daha kendi aramızda doğru düzgün iletişim gerçekleştiremiyorken, nasıl olurda dünya ile konuşulur diyebilirdik. Ama teknolojinin bu kadar ileriye uzanması, olabilecekler konusunda da kimseyi şaşırtmamalı.

Günden güne iletişim konusunda çıkan birçok yenilikler, insanları memnun etmenin yanı sıra, onlara uzakları yakınlaştırmanın da mutluluğunu yaşatıyor. Ailesinde, arkadaşlarından yada sevdiklerinden uzak olmaları, hayatlarında bir eksiklik yaşatırken, bu tarz imkanların kullanılması da pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor. İletişim sadece telefonlar ile yapılmıyor. Artık insanları birbiri ile görüştüren yüzlerce aracı uygulama var. Bunlardan bir tanesi de Viber.

200 milyonu aşkın kullanıcısı olan bu uygulama ile dünyanın her yerinde iletişim kurabiliyorsunuz ve sohbet edebiliyorsunuz. Wifi veya 3G aracılığı ile her yere rahatlıkla mesaj atabiliyor, resim gönderebiliyor ve arama yapabiliyorsunuz. Üstelik bütün bu özellikler ücretsiz. Bu sistem birçok akıllı telefonlarda ve platformlarda kullanılabiliyor.
Tabletlerde ve telefonlarda gönül rahatlığı ile kullanabildiğiniz bu uygulama ile arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, HD ses kalitesinde ücretsiz aramalar yapabiliyor, fotoğraf, resim, video paylaşabiliyor, 100 kişiye kadar gurup oluşturarak konuşma gerçekleştirebiliyorsunuz. Hemen hemen bütün dillerde kullanılabilen Viber ücretsiz ve kesintisiz özelliği ile dikkat çekiyor.

Benzer kullanım uygulaması olan bu sistemin diğerlerinden ayrılan en büyük özelliği, dünya çapında olmasıdır. Ülke içinde ve şehirler arası görüşmelerinizi rahatlıkla gerçekleştirirken, dünya ülkeleri arasında da o kadar rahat ve kesintisiz iletişim kurabiliyorsunuz. Sevdiklerinizle uzak olmanız artık hayatınızı zorlaştırmayacak. Sırf uzaklıklar bahane edilip, gerçekleşen ayrılıklar artık bu sistemden sonra son bulacak. Kimse mesafeleri dert etmeyecek.

Kullanması da uygulaması da çok kolay. Zaten içinde yaşadığımız teknoloji bize birçok yeniliği sunar ve gösterirken, bu tarz uygulamaları da öğretiyor aslında. İnternette bu gibi uygulamaların bütün bilgileri yer arıyor. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kendimize en uygun olan sistemi kullanmaya başlayabiliriz. Hayatınızı kolaylaştıracak olan bu sistem ulaşamadığınız ve göremediğiniz kişilerle hızlı ve güvenilir ileşitim kurmanızı sağlayacak.

Yoğunluktan yada imkansızlıktan dolayı görüşmeye fırsat bulamadığınız yakınlarınızı Viber sayesinde görebiliyorsunuz. Uzun uzun konuşabiliyor, görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Son zamanlarda üretilen bu teknoloji harikası uygulamalar, arayamadım bahanelerini de ortadan kaldırıyor. İsteyip de görüşemediğiniz, hatta uzun yıllar oldu deyip göremediğiniz kimse olmayacak. Hem hızlı hem ucuz ve ücretsiz hem de güvenilir. Bir iletişimin mükemmel olabilmesi için daha ne gerekebilir ki.

Severek kullanacağınız bu uygulamadan çok memnun kalacaksınız. Tavsiye edecek, teknolojiye sık sık teşekkür edeceksiniz. En iyi şartlarda en yeni özellikleriyle değişime ve yeniliğe devam eden Viber kullancılarına farklılık yaratmayı kendine kural edinmiş bir uygulama. Tüm dünya ülkeleri arasında büyük bir keyif ve beğeni ile kullanılan sistemin ülkemizde de yaygın olduğu biliniyor. Yaygınlığının en büyük sebeplerinden biri de güvenilir olmasıdır.

Tags
6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment