Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Sohbet Blog | April 6, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger
Admin
  • On 13 Aralık 2013
  • http://www.sohbettr.net

Teknoloji giderek yaygınlaşıyor ve iletişim de beraberinde daha hızlı bir hal alıyor. Birçok ürün de yada eşya üzerinde tanıştığımız şaşırtan teknoloji, iletişim alanlarında da büyük bir yol katetti. Telefonlarımızda, bilgisayarlarımızda yada tabletlerimizde olsun, iletişim kuramayacağımız tek bir alan kalmadı. İster yazarak, ister konuşarak isterseniz görüntülü olarak ulaşabileceğiniz her kim varsa, rahatlıkla iletişim kurabiliyorsunuz.

Uzakları bu kadar yakın hale getiren teknolojiye çok şey borçluyuz. Takip edilemeyen ve günden güne yeni özellikleri ile tanıştığımız bu ürünler, hayal sınırlarınızı bile zorlayacak nitelikte. Teknoloji bu kadar hızlıyken bizlerin de yavaş iletişim kurması biraz saçmalık olur. İşte WhatsApp Messenger tam da bu noktada devreye giriyor.

Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılan bu uygulama tamamen ücretsiz. Üstelik bu uygulama sayesinde bir çok arkadaşınızla yada yakınınızla ücretsiz mesajlaşabiliyorsunuz. Karşılıklı kullanabileceğiniz bir yakınınızın olması durumunda ücretsiz sohbet edebileceğiniz bir sistem. Günde 1 milyona kadar ücretsiz mesajlaşma hakkına sahipsiniz.

Bu uygulamayı telefonunuza indirdiğiniz takdirde, arkadaş ve yakınlarınıza video, görüntü ve sesli notlarda yollayabiliyorsunuz. Kullanımı basit olan bu uygulama ile hayatınız kolaylaşacak. Sevdiklerinize daha fazla vakit harcayacak ve iletişiminiz daha da kolaylaşacak. WhatsApp Messenger ile gurup halinde de sohbet edebiliyorsunuz. Görüşemediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebiliyor istediğiniz kadar dedikodu yapabiliyorsunuz. Smslere tonlarca para vermek yerine, uygulama kullanımı sonrasında birçok arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşabiliyor ve konuşabiliyorsunuz.

Aynı uygulamayı  kullanan bütün yakınlarınızla ister yurt içinde olun ister yurt dışında, dilediğiniz kadar ücretsiz mesajlaşabiliyorsunuz. Yurt dışı tarifesi diye ek bir ücret ödemiyor, tonlarca para vermek zorunda kalmıyorsunuz. Telefonlarınızda pin yada kullanıcı isimleri gibi ayrıntılar için hafıza yormanıza gerek bırakmayan bu sistem tamamen sizin için üretilmiş.

Benzeri uygulamalarda sık sık oturum açma ve kapatma olayı gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Fakat bu uygulamadan sonra tekrar tekrar oturum açmak zorunda kalmayacaksınız. Sistem her zaman açık ve kullanıma hazır durumda. Telefonunuz kapalı olsa dahi. Telefon listenizdeki arkadaşlarınızı otomatik eklediğinden dolayı, yeniden bir arkadaş listesi oluşturmanıza gerek yok.

Telefonunuz kapalıyken de size ulaşmak isteyenlerin mesajları rahatlıkla gelebilecek. Kişiselleştirme özellikleriyle de dikkat çeken WhatsApp Messenger, teknolojik özellikleri parmaklarınızın ucunda gezidiriyor. Toplu mesaj, çoklu mesaj, gurup sohbet, ücretsiz konuşma, kişisel ayarlar ve daha birçoğu bu özellikte sizleri bekliyor.

İlk bir yıl boyunca ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu sistem, sonrasında ücretlendirilebiliyor. Tamamen sizin kullanım şartlarınıza ve durumunuza bağlı olarak değişim gösteren bu özellik ile hayatınızın ne kadar değiştiğini anlayacaksınız. WhatsApp Messenger ile görüşmeleriniz en keyifli sohbete, buluşmalarınız en eğlenceli iletişime dönüşecek. Artık görüşemiyorum, konuşamıyorum bahanelerine son. Ücret konusunu da sıkıntı etmeyecek ve dilediğiniz kişi ile dilediğiniz kadar görüşebileceksiniz. İsterseniz ailenizle, isterseniz arkadaşlarınızla hayatınızın en özel anlarını paylaşabileceksiniz.

6 sene önce Ali Bozkurt tarafından yazılmıştır.

Submit a Comment