Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT


SOHBET


chat

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT

İnsanların sağlıklı birer birey olmaları için gereksinim duyduğu temel ihtiyaçlardan birisi de sosyalleşmektir. Yeni insanlar ile tanışarak, sohbet ederek bu ihtiyacını karşılayabilmeyi hedeflemek için temel adımlar atar. Fakat sosyalleşmek için her daim uygun bir ortamın var olması mümkün olmayabilir. Teknoloji çağında yaşadığımız bu günlerde insanlar, sosyalleşme ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılayabilirler. Sosyal medya adı altında hizmet veren birçok internet sitesi, insanların sanal alemde sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla vardırlar. Kişi, hissettiklerini, fikirlerini ve yaptıklarını diğer insanlarla paylaşmaktadır. Fakat bu mecralar kişilerin yeni insanlar ile tanışması için uygun şartlara sahip değildir. Yeni insanlar tanımak ve arkadaş edinmenin en kesin yolu hiç kuşkusuz ki chat yapmaktır.

İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana varlıklarını sürdüren chat siteleri kişilerin yeni insanlar tanımaları için uygun ortam şartlarını sağlamaktadır. Hiç tanınmayan birçok insanın yer aldığı bu gibi yerlerde fikir paralelliği kurulabilecek yeni insanlar ile tanışabilmek oldukça kolaydır. Tanışmak, sohbet etmek ve arkadaş olmak için istenildiği kadar konuşulabilir. Kişilerin kendilerini ifade etme özgürlüklerinin bulunduğu bu mecralarda yeni arkadaşlıkların filizlenmesi sıkça yaşanan durumlardan biridir. Sanal alemde başlayan arkadaşlıkların normal yaşama taşınması da bilinen durumlardandır.

İnsanlar normal yaşantılarında sosyalleşmek ve yeni insanlar tanıyabilmek için uygun kişiliğe ya da çevreye sahip olmayabilirler. Uzmanlar, yeni arkadaşlıkların çoğunun internet üzerinden edinildiğini düşünmekte ve kişilerin sanal alemde kendilerini daha rahat ifade ettiklerini belirtmektedirler. Bu davranışların kişinin özgüveni üzerindeki olumlu etkileri ve normal yaşantısında da karşılığını alabileceğini de belirtmektedirler. Bu alanda hizmet veren ilk internet sitelerinin günümüzde halen aynı rağbeti görmesi de kullanıcıların sosyalleşme gereksinimlerinin büyük oranda bu mecralarda karşıladıklarının göstergesidir. Bu günde kullanılan birçok mobil uygulama ve sosyal medyanın temelinde chat bulunmaktadır. Her daim iletişim ve sosyalleşme ihtiyacını giderme isteği içindeki insanlar bu arzularını karşılamak istemektedirler.

Günümüzde insanların normal olarak sosyalleşmelerinin yanı sıra internet dünyası üzerinden de farklı bir çevre edindiklerine şahit olunması mümkündür. İnternet kullanımının devam ettiği süreç içerisinde varlıklarını her daim sürdürecek olan sohbet siteleri ve sohbet temelli internet siteleri büyük bir ihtiyaçtırlar. Fakat kullanıcıların bu mecralarda dikkat etmeleri gereken hususlar da mevcuttur. Sosyalleşmek amacı ile yapılan bu aktiviteleri her kullanıcı aynı düşüncelerle yapmayabilir. Bu sebeple edinilen arkadaşlıklarda seçici olunması gereklidir. Bu kuralların aslında gerçek hayatta da geçerli olduğunu da belirtmek gereklidir.

Sohbet alanlarının aslında gerçek dünyadan çok farkı yoktur. Tanışılan yeni insanların günlük yaşantıda karşılaşılan birçok insandan biri olduğu da unutulmamalıdır. Sosyalleşmek amacı doğrultusu ile internet kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da her kişinin kendine uygun arkadaşlıklar edinebileceğini göstermektedir. Seçeneklerin artması ile hem daha seçici olmak mümkün hem de normal yaşantı da aynı kriterlere sahip olmayan arkadaşları bulunabilir. Her açıdan düşünüldüğünde sohbet sitelerinin kullanıcılarından biri olmak kişiye yarar sağlayacaktır. Keyifli vakit geçirmek ve sohbet ederken zevk alınabilecek ortamların varlığı kişinin hayattan beklentilerini artırmaya yarayacaktır. Sohbet etmenin kişilik üzerindeki olumlu etkileri de bilinmektedir. Her insanın ne olursa olsun bu ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Bu sebeple başlıca olarak seçimlerde seçici olunması ve geçirilen vaktin her dakikasının tadına varılmalıdır. Bazen insanlar hiç tanımadığı birine hayatında olan tüm olayları anlatmak isteyebilir. Bunun için de bir alternatif olarak yapılabilecek aktivitelerin başında gelmektedir. Temel ihtiyaçların yalnızca fizyolojik ihtiyaçlar olmadığının unutulmaması gereklidir.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Sohbet Chat
16 Eylül 2013 | Admin
Sohbet Chat konusu ile merak ettiğiniz herşey ve daha fazlası bu makalemizde sizleri bekliyor. Popüler iletişim tarzı olan bu konuyu. . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.