Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT SİTELERİ


SOHBET


chat siteleri

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT SİTELERİ

İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki gelişmelerin insanlar üzerindeki yansıması hep merak konusu olmuştur.İnsanoğlunun en vazgeçilmezi denildiğinde büyük çoğunluk temel ihtiyaçlar olan barınmak giyim gıda eğitim ve sağlık cevabını verdikten sonra bunların temelini de oluşturan iletişim cevabını verecektir.İletişim ihtiyacını karşılamak için insanlar birçok buluş yapmıştır. Düşününki günümüzde vazgeçilmez olarak da tanımlayabileceğimiz telefonun icadı bile Alexsander Graham Bell’in kız arkadaşıyla iletişime geçebilme isteği üzerine icat edilmiştir.Mors Alfabesinden tutun telgrafa kadar zamanında yaygın bir iletişim aracı olarak kullanılan mektuplar ve hatta ilk insanların iletişim kurma ihtiyacından doğan dumanla haberleşmeden günümüz teknolojisinin sayesinde bilgisayarlarve akıllı telefonlar ile çok daha kolay hale gelen iletişim kurma isteği mevcuttur ve her geçen gün yeni teknolojik gelişmelerin yardımı ile desteklenen iletişim her çağın ihtiyacı olmuştur.

Sosyalleşmenin temelini oluşturan iletişim ve iletişim kurabilmek için kullanılan yöntemler sayesinde insanlar birçok avantaja sahip olmuştur.Doğru kullanıldığında iletişim araçları her zaman zarardan çok fayda sağlamıştır. Duman sayesinde insanlar birbirlerine nerde olduklarını bildirmiş mektuplar sayesinde aşıklar hasretlerini aşklarını kelimelere dökmüş duygularını anlatmış telgraf sayesinde güzel haberlerini iletmiş telefon sayesinde ise mesafeler bir ses uzağı kadar yakınlaşmış ve gelişen teknoloji ile mesafeler daha da kısalmış görüntülü konuşma imkanı sunulmuştur insanlara.Hatta ve hatta henüz çok yaygın olmasa da dokunuşları hissedebileceğiniz sesli ve görüntülü programlar da deneme aşamasında olup yakın zamanda iletişimin üst düzeyde bize sunulmuş halini alacaktır. Henüz ulaşamadığımız mevcut teknolojinin avantajlarını kullanmayı beklerken hali hazırda kullanılan iletişim araçlarından bahsedecek olursak bunlardan en yaygınını chat siteleri olarak adlandırılabilir.

Chat siteleri özellikle bilgisayar başında vakit geçirmekten keyif alan insanlar için teknolojinin en büyük nimeti sayılır.Bunun yanında dışarı çıkmayı sevmeyen yada dışarı çıkmaya vakit bulamayan yoğun çalışan insanların sosyalleşmesinde yeni arkadaşlıklar kurmasında keyifli vakit geçirmesinde zaman zaman dertlerini paylaşmasında zaman zaman ise görüşmeye vakti olmayan arkadaşlarınla buluşmalarına olanak sağlamakla kalmayıp aynı zamanda yüksek fiyatlardan yakındığımız telefon faturalarının da azalmasına yardımcı olmaktadır.Herkesin chat siteleri aracılığı ile kolaylıkla ulaşabileceği ücretsiz sohbet programları sayesinde insanlar çok düşük fiyatlara hatta ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilmeimkanı sunmuştur.

Yalnızca evden dışarı çıkmayan ya da vakit bulamayan insanlara iletişim imkanı sunmakla kalmayan chat siteleri gelişen teknoloji sayesinde herkesin yanında rahatlıkla taşıyabileceği cep bilgisayarları ipadler ve akıllı telefonlar ile her an ve her yerde kolaylıkla ulaşılabilecek durumdadır. Artık kafelerde otururken ya da sokakta dolaşırken elinde bilgisayarı ile internette dolaşanları görmek kaçınılmaz durumdadır. Bir lüksten ziyade bir ihtiyaç halini alan internete kolaylıkla ulaşabilme birçok durumda faydalı olarak görülebilir. Cebimizde taşıdığımız internet sayesinde kaybolduğumuzda yolumuzu bulabilir canımız sıkıldığında müzik dinleyebilir ve film seyredebilir bir konuda yardıma ihtiyacımız olduğunda dünyadaki birçok bilginin elimizin altında olduğunu biliriz.

En yaygın olarak kullanılan chat programlarının ya da chat sitelerinin avantajlarının yanında özellikle küçük yaştaki çocuklar için birçok dezavantajının olduğunu söylemeden geçmek yanlış olur. Her şey gibi teknoloji de ölçülü ve kontrollü kullanıldığında faydalıdır. Aksi takdirde karşımıza en büyük düşmanlarımızdan biri olarak çıkabilir. Son dönemlerde medyada gündeme gelen çocuk kaçırılma olaylarının ya da genç kızların kandırılma durumlarının sebepleri araştırıldığında ortaya çıkan en büyük sebeplerden biri kontrolsüz internet kullanımıdır. Maalesef ki kötü amaçlı insanlar sadece dışarıda ellerini kollarını sallayarak gezmemekte internet sitelerinde chat sitelerinde sahte kimlik oluşturup iyi niyetli insanları istismar etmektedirler. O nedenle unutulmamalıdır ki çocuklara ya da henüz kendi başına karar verebilme yetisi olmayan insanlara interneti sınırsız ve kontrolsüz bir şekilde sunmak onlara yarardan çok zarar olacaktır.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Chat
22 Eylül 2013 | Admin
Merhaba, internet üzerinden sanal iletişim kurmak için en çok chat yapıldığını biliyormuydun ? Chat makalemize göz at . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Odaları
22 Eylül 2013 | Admin
Chat odaları, insanların sohbet veya yarışma amacı ile girdikleri ve yeni insanlarla tanıştıkları alanlardır. Bu alanlar sayesinde . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link Chat ve Sanal İletişim
18 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden sosyalleşmenin en güzel yanı olan chat ve sanal iletişim hakkında beğeninizi kazanacak yazımıza göz atın . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Yap
16 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden yeni arkadaşlar kurmanın en basit ve bilindik yönü olan chat yapmak sizlere farklı bir sosyal alan yaratır . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.