Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

SOHBET


SOHBET


sohbet

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

SOHBET

İnsanların temel ihtiyaçları yalnızca fizyolojik ihtiyaçlardan ibaret değildir. Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı aktivitelerin başında gelmektedir. İnsanların doğasında temel olarak iletişim kurma ve sosyalleşme isteği bulunur. Yeni insanlar ile tanışmanın keyfini hayatının her döneminde arayan kişilerin bu isteklerini normal yaşantılarında karşılayabilmeleri her zaman mümkün olmayabilir. Kişilikleri ya da çevrelerinin uygun şartlarda olmaması başlıca sebeplerden biridir. Günümüzde internet kullanımının son derece artması ile sosyalleşme ihtiyaçları da bu mecralarda karşılanabilmektedir. Bu amaç doğrultusunda kurulmuş olan sosyal medya adı altında birçok internet sitesi vardır. Kullanıcılar bu ortamlarda kendilerini diledikleri şekilde ifade edebilir, yeni çevre edinebilir ve diğer insanlar ile iletişim kurabilmektedir. Uzmanların bu gibi internet sitelerinin sık kullanımı ile kişilerin özgüvenlerinin artması sonucunun görülebildiğini söylemektedir. Kullanıcılar özgüven eksiklikleri için kendi kendilerine gerçekleştirebilecekleri terapileri aslında sosyal medya aracılığı ile yapabilirler. Bu gün dünyada en çok kullanılan internet sitelerinin temeli sohbete dayalıdır.

İnternet siteleri, insanların birbirleriyle etkileşimini ve iletişim içerisinde kalmalarını sağlamak amacıyla bu altyapı üzerine kurulmuştur. İnternet kullanımının ilk yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde bile sohbet hizmet veren sitelerin günümüzde halen aynı ilgiyi görüyor olması da insanoğlunun bu ihtiyacının ciddi boyutlarda olduğunun göstergesidir. Her insan yaşamında birçok arkadaşa sahip olamayabilir. Başlıca gereksinimi olan arkadaşlık etme ihtiyacını giderebilmenin yolu olarak seçebileceği bu yol ile kendi fikirleri ile paralelliği sağlayabildiği yeni insanlar tanıyabilir. Kendine benzer bir arkadaş edinildikten sonra zevkli vakit geçirmek ve yaşama farklı bir pencereden bakabilmek de mümkündür.

Yalnız geçirilen her gün kişinin ruh sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Yalnızlığın etkileri olarak kişi yaşamının devamlılığını da aynı şekilde ilerleyeceğini düşünecek ve psikolojik rahatsızlıklar baş gösterecektir. Bu sebeple kendini normal yaşamındaki çevresinde aktif olarak gösteremeyen kişilerin bu yolu seçmeleri ruh sağlıkları için önemlidir. İlk etap olarak internet üzerinden edinilecek arkadaşlara karşı kendilerini kabul ettirmeyi başaran kişiler, normal yaşantılarında da aynı yolla çevre edinebilirler. Özellikle günümüzde asosyallik sorununu yaşayan birçok insan bulunmaktadır. Kişilerin bu sorunu yaşamalarının sebeplerinden başlıcası özgüven eksikliğidir. Yeni insanlara ve ilişkilere bu eksiklik sebebiyle açık olmayan insanlar, kendilerini dış dünyaya kapatarak yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar. Bu gibi sorunların aşılmasında önemli bir rol oynayan chat ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Her insan içini samimi bir arkadaşına açmak ve kendisini dinletmek ister. Bu insan daha önce tanışmadığı biri bile olsa -ki bu durum oldukça sık yaşanan, tercih edilen bir durumdur- paylaşım yapma ihtiyacını karşılamaktadır. İnternet dünyasının bu denli gelişiminden faydalanmak ve yeni çevre edinebilmek için kullanılması doğru olandır.

Yaşamın her alanında gereksinim duyulan “diğer insanlar” internet dünyasında da kişinin aradığı arkadaşlığı bulabileceği bir topluluktur. Keyifli vakit geçirmeye duyulan hasret, kendini dinletme isteği her kişide görülmektedir. Her gün gördüğünüz aynı yüzlerin, duyduğunuz aynı seslerin yerine farklı insanlar ile tanışmak mümkündür. Birbiri hakkında hiçbir fikri olmayan kişilerin keşif alanları olarak da nitelendirilebilecek bu alanlar da kişiler kendileri ile aynı doğrultuda fikirlere sahip arkadaşlar edinebilirler. Bu ihtiyacın temel kişilik gelişimi için karşılanması oldukça önemlidir. Bu mecrada adım atılan arkadaşlıkların devamlılığını gerçek hayatta da sürdürülebilmesi sıkça rastlanan durumlardan biridir. İşinizi tesadüflere bırakmayıp bu tesadüfleri kendiniz yaratabilirsiniz. Atılan adımların seyri ne yönde gidecek bilinmez fakat kendinize farklı bir çevre ve yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz bir ortamın size ve kişiliğinize faydalı olacağını belirtmek mümkündür.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Sohbet Chat
16 Eylül 2013 | Admin
Sohbet Chat konusu ile merak ettiğiniz herşey ve daha fazlası bu makalemizde sizleri bekliyor. Popüler iletişim tarzı olan bu konuyu. . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.