Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

SOHBET ET


SOHBET


sohbet  et

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

SOHBET ET

İletişim, insanların en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Sosyalleşmek için iletişim kurmak zorunludur. Eskiden insanlar iletişim kurmak için çok farklı yöntemler kullanırlardı. O zamanın teknolojisi ile yapılabilecek en iyi şekilde yapılan iletişim, günümüzde bambaşka bir hal almış durumdadır. Milenyum çağı olarak adlandırılan internet çağı, birçok konuda olduğu gibi iletişimde de büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sosyalleşmenin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan internete, sohbet et yazdığınızda karşınıza çıkan internet siteleri sayesinde, evinizin rahat ortamında diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu iletişim, hem daha kolay hem de daha kullanışlıdır. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar her yere uzanmanıza olanak sağlayan bir sistem olan online sohbet sistemi, insanları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

İnternetin nimetlerinden biri olan sohbet siteleri, nerede olurlarsa olsunlar, arkadaşlarınızla sohbet etmenizi mümkün kılmaktadır. Ayrıca, yeni arkadaşlar edinmenize de olanak sağlayan sohbet siteleri, yeni bir çevre edinmenizi, yeni kişiler tanıyarak sosyalleşmenizi ve kültür alışverişinde bulunmanızı sağlamaktadır. Sohbet et sloganıyla yola çıkan sohbet siteleri, insanların birbirileri ile iletişim kurmasına olanak sağlamaktadır. İletişim, tüm insanlığın ortak ihtiyacıdır. İletişimin eksik olduğu bir ortamda insan neslinin devamı mümkün olmamaktadır. İletişim ihtiyacı, çeşitli fikirler doğurmuştur. Bu fikirler, nesiller boyunca teknolojiye paralel gelişmiştir. Çağımızda gelişen fikir ise, yine teknolojinin ışık tuttuğu bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Sohbet siteleri, bu fikrin doğurduğu bir sonuç olarak belirmektedir. Geriye döndürülemeyen tek olgu olan zamanı etkin kullanmayı mümkün kılan sohbet siteleri, mekân kavramına da oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Sohbet sitelerine internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmesi ve aynı zamanda akıllı telefonlara da indirilebilmesi, sohbet et programlarının kullanımı hızla arttırmıştır. Bu sayede insanlar birçok avantajı da beraberinde yaşamışlardır.

Sohbet ve chat sitelerinin avantajlarının yanında bir de dez avantajları bulunmaktadır. Bu dez avantajların başında, sohbet sitelerinde sıklıkla rastladığımız reklamlar bulunmaktadır. Uygunsuz içeriklerin de bulunduğu reklamlara tıklanıldığında, troller ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. +18 içerikli reklamlar da sıklıkla bulunduğu için, 18 yaş altı çocukları olumsuz etkilemektedirler. Bu sebeple çocukları bu tür sitelerden uzak tutmakta fayda vardır. Aksi durumunda, çocuğun psikolojisi bozulabilmektedir. 18 Yaş üstü insanlar, sohbet sitelerini kullandıklarında, kendileri de reklamlara dikkat etmelidirler. Zararlı yazılımlar ile karşılaşarak, bilgisayarın sistemine zarar gelmesi mümkün olabilmektedir. Bu durumda insanlar hem maddi hem manevi zarar görebilmektedirler.

Sohbet siteleri ve chat programları, yeni bir sektörün gelişimine de öncü olmuşlardır. Büyük ve önemli program yazılımı yapan şirketler, sohbetin önemini anlayarak, akıllı telefonların sistemlerine, sohbet programlarını dâhil etmişlerdir. Bu sohbet programları sayesinde, birçok etkileşim ücretsiz olarak yapılır hale gelmiştir. Bu etkileşimlerin içerisinde; ücretsiz mesajlaşma, konuşma, fotoğraf, video ve bilgi paylaşımları da bulunmaktadır. Hepsinin ücretsiz bir şekilde yapılması, bu programların kullanımını da hızla arttırmış olup, tüm dünyaya hızla yayılmakta ve firmaların da önemli kazanç sağlamalarına olanak sağlamıştır. Bu programlardan biraz bahsedecek olursak; Whats app, Windows Messenger, Facebook Messenger, Nimbuzz, Line, Skype, Yahoo Messenger, e Buddy Messenger, G-Talk ve buna benzer birçok program mevcuttur. Ücretsiz kurulum imkânı bulunan programların, ücretsiz paylaşım yapma şansını insanlara vermesi, sıklıkla tercih edilir sohbet programları haline gelmelerine yardımcı olmuştur.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Sohbet
22 Eylül 2013 | Admin
Sohbet, insanları internet üzerinden yeni kişilerle tanıştıran online bir portaldır. Böylece kendimize daha geniş sosyal alan yaratabilir . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Sohbet Siteleri
17 Eylül 2013 | Admin
Sohbet siteleri, dilediğiniz kriterde kişiyle sohbet etmenize de olanak sağlamaktadır. Gelişmiş filtreleme ve detaylı arama özellikleri bulunan bu siteler . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Sohbet Chat
16 Eylül 2013 | Admin
Sohbet Chat konusu ile merak ettiğiniz herşey ve daha fazlası bu makalemizde sizleri bekliyor. Popüler iletişim tarzı olan bu konuyu . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.