Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT ODALARI


SOHBET


chat odaları

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT ODALARI

İnsanların hayatına gün geçtikçe yenilikler dahil olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan hayatına giren yeniliklerin sayısı da hızla artmıştır. Bu yeniliklerden en önemlisi de internettir. İnternet sayesinde insanlar her şeyi ellerinin altında bulabilmek ve her şeye kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Bunların içerisine yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar ve hatta hayatta kendilerine eşlik edebilecek eş bile bulabilmektedirler. Bunu ise; chat odaları sayesinde yapabilmektedirler.

Chat odaları, insanların sohbet veya yarışma amacı ile girdikleri ve yeni insanlarla tanıştıkları alanlardır. Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmak ve hatta hayat arkadaşınızı seçmek bile mümkündür. Bu ortamlar, internet üzerinde araştırıldığında, rahatlıkla bulunabilmektedir. Yararı oldukça fazladır. Yukarıda bahsettiğimiz şansların yanı sıra, chat odalarının yanlış kullanımı, kişilere maddi ve manevi zararlar da verebilmektedir. Ancak bu durum insanın tamamı ile yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır. Peki ya bu zararlar nelerdir ve nasıl önlenebilirler?

Chat odaları konumuna girdiğinizde, karşınıza genellikle reklamlar ile dolu sayfalar çıkmaktadır. Bu reklamlar bazen iyi içerikli olabildiği gibi bazen kötü içerikli ve virüs barındıran sitelere de yönlendirebilmektedirler. Bu sebeple sitelere giriş yapıldığında, reklamlara tıklanması durumunda, bilgisayara direkt olarak kötü yazılımlar yayılmakta ve bilgisayarın programına ve hard diskine kadar zarar verebilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına ise; chat sayfalarında bulunan reklamlara tıklanmaması en doğru davranış olacaktır.

Chat odalarından ayrıca biraz daha bahsedecek olursak; bu odalar, normal ve VİP oda olarak veya şehirlere göre, çeşitli kategorilere göre ayrılabilmektedirler. Chat odalarında yarışma bölümü, özel görüşme alanları, kameralı iletişim kurma şansı ve şehirlere göre ayrılan kategoriler bulunmaktadır. Bu kategoriler sayesinde, chat odalarını ziyaret eden insanlar, istedikleri alanı seçerek, istedikleri şekilde eğlenceli vakitler geçirebilmekte ve yeni dostluklar kurabilmektedirler. Chat odaları aynı zamanda, günümüzde android işletim sistemine sahip telefonlarına da program olarak kurulabilmektedirler. Bu sayede insanlar, telefonlardan ücretsiz bir şekilde konuşabilmekte ve mesajlaşabilmektedirler. GSM hatlarına yüksek tutarlar ödemekten kurtulan insanlar, bu programlar sayesinde, rehberlerinde bulunan insanlarla veya programa ekledikleri kişilerle, rahatlıkla iletişim kurabilmektedirler.

Chat programlarını kullanmak ise oldukça kolaydır. Telefonunuza veya bilgisayarınıza programları yükleyerek veya direkt olarak internet sitesinden chat odalarını açarak, chat yapabilirsiniz. Sosyalleşmenin en güzel yollarından biri olan interneti, kendinizi geliştirmek adına da bu yöntemle kullanabilirsiniz. Hem ücretsiz oluşu hem nickname kullanmaksızın chat yapmaya başlanması, insanları chat ortamına doğru yöneltmiştir.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Chat
22 Eylül 2013 | Admin
Merhaba, internet üzerinden sanal iletişim kurmak için en çok chat yapıldığını biliyormuydun ? Chat makalemize göz at . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link Chat ve Sanal İletişim
18 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden sosyalleşmenin en güzel yanı olan chat ve sanal iletişim hakkında beğeninizi kazanacak yazımıza göz atın . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Yap
16 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden yeni arkadaşlar kurmanın en basit ve bilindik yönü olan chat yapmak sizlere farklı bir sosyal alan yaratır . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.