Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT YAP


SOHBET


chat yap

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT YAP

İnsanlar yalnızlıklarını paylaşmak için kendilerine çeşitli yöntemler bulmuşlardır. Bunlardan en önemlisi evliliktir. İnsanlar evlilik konusuna oldukça önem vermektedirler. Kimisi arkadaş çevresinden eşini bulurken; kimisi internet ortamında chat yap sitelerinden eşlerini bulmaktadırlar. Tabii ki de yalnız kalmamanın tek yolu evlilik değildir. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar, dostluklar da insanoğlunun yalnızlıktan uzak durmasına yardımcı etkenlerdir. İnsanlar arkadaşlıklar veya dostluklar edinerek sosyalleşme yoluna gitmektedirler. Bu arkadaşlıklar çeşitli yöntemlerle kurulabilmektedir.

Sosyalleşmek insan için çok önemlidir. Sosyalleşemeyen insanların psikolojik problemlerinin olduğu ve ruh sağlıklarının yerinde olmadığı sayılmaktadır. Ruh sağlığı yerinde olmayan bir insan da, mutlu olmayı başaramaz. Bu sebeple asosyal insanlar, sosyalleşme adına çabalarda bulunmalıdırlar. Bahsettiğimiz çabalama yöntemleri de oldukça fazladır. Bunlardan bahsedecek olursak, arkadaş çevrelerinin çevreleri ile tanışmak, çeşitli etkinliklere (düğün, kokteyl, sportif grup etkinlikleri, konserler, partiler vs.) katılmak ve internettir.

İnternet, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, mutlu yuva kurmak adına bir adres olabilmekle beraber, insanların sosyalleşmesi için de güzel bir ortamdır. İnternet üzerinden chat yap ibaresini gördüğünüz sitelerin adreslerini ziyaret ettiğinizde, karşınıza chat siteleri çıkacaktır. Bu chat siteleri içerisinde, insanlarla sohbet edebilir, canlı yayın yapan radyolarından keyifli müzikler dinleyebilir, kategorilere ayrılmış ise ve bilgi yarışması seçenekleri varsa, bu tür eğlenceli ve insanların aynı zamanda kendilerini de geliştirebilecekleri etkinliklere katılabilirsiniz. Özel sohbet odalarında daha özel konularda sohbetler yapılabilir vs. Chat yap ortamları zaman zaman çeşitli kategorilere de ayrılabilmektedirler. Bu kategoriler yukarıda da bahsettiğimiz gibi, özel konuşma grupları ve odaları, yarışma odası, genel sohbet odası ve buna benzer birçok oda olabilmektedir. Chat yap seçeneği, aynı zamanda ücretsiz de olduğu için, insanların ilgisini çekmektedir. Günümüzde insanlar iletişim için yüksek meblağlar ödemektedirler. Birbirleri ile iletişim kurmak için GSM hatlarından dakikalar, mesaj hakları ve internet paketleri gibi seçenekleri satın alırlar. Bu da oldukça maliyetli olmaktadır. Ancak internetten chat ile iletişim kurmak, bu tür sorunların önüne geçmektedir.

Günümüzde chat, yepyeni bir de sektör oluşumuna katkı sağlamıştır. Firmalar, android telefonların da gelişmesi ve telefonlarda internet kullanımının artmasıyla birlikte, telefonlara uygun chat yap programları uyarlamışlardır. Telefonlara uyarlanan programlar sayesinde, yukarıda bahsettiğimiz ücretler ödenmeden cepten cebe iletişim kurmak mümkün bir hale gelmiştir. Peki ya bu nasıl sağlanmaktadır?

Cep telefonlarının kendi indirme programları veya internet direkt olarak kullanılarak, telefonlara chat programları indirilmekte ve bu programlar telefonlara ücretsiz bir şekilde kurulmaktadır. Program kurulduktan sonra, sanal iletişim herhangi bir ihtiyaç gözetilmeksizin kullanıma hazır hale gelmektedir. Gerek telefon listesindeki insanlar ile ücretsiz konuşup mesajlaşma hakkı, gerek program kullanan kişileri ekleyerek iletişim kurma hakkı, gerekse programı kullanan kişilerce genel olarak mesajlaşma hakkı, chat programlarında bulunmaktadır. Programın özelliğine göre de, yukarıda bahsettiğimiz haklar değişebilmektedir. Duruma göre bu haklar azabilmekte veya artabilmektedir. Bu sebeple android telefonlara da gün geçtikçe ilgi artmakta ve bu telefonların kullanımı hızla artmaktadır. Tüm insanların ortak ihtiyacı olan iletişim ve sosyalleşme olgusu, artık internet sayesinde kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Sizler de sosyalleşme ihtiyacı duyuyorsanız ve yeni arkadaşlıkları farklı ortamlardan edinmek istiyorsanız, interneti kullanarak ihtiyacınızı kolaylıkla ve ücretsiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Telefonlarınızı veya bilgisayarınızı kullanarak, chat ortamına dâhil olmanızda mümkündür.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Chat
22 Eylül 2013 | Admin
Merhaba, internet üzerinden sanal iletişim kurmak için en çok chat yapıldığını biliyormuydun ? Chat makalemize göz at . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Odaları
22 Eylül 2013 | Admin
Chat odaları, insanların sohbet veya yarışma amacı ile girdikleri ve yeni insanlarla tanıştıkları alanlardır. Bu alanlar sayesinde . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link Chat ve Sanal İletişim
18 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden sosyalleşmenin en güzel yanı olan chat ve sanal iletişim hakkında beğeninizi kazanacak yazımıza göz atın . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.