Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT ve SANAL İLETİŞİM


SOHBET


sanal iletisim

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT ve SANAL İLETİŞİM

İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden birisi de; sosyalleşme içgüdüsüdür. Sosyalleşmeyen insanların çeşitli psikolojik problemleri bulunur. Bu sebeple insanlar çeşitli şekillerde, diğer canlılarla ve özellikle insanlarla sosyalleşme alanına yönelirler. İnsanlar çeşitli şekillerde sosyalleşebilirler. Bazen bir partide, bazen gün yaparak, bazen çeşitli etkinlik gruplarına katılarak, bazen konserlerde, çalışma ortamlarında, arkadaş çevrelerinin çevreleriyle ve daha birçok yöntem ile sosyalleşebilmek mümkündür. Son dönemlerde ise teknolojinin gelişmesiyle insanların hayatına farklı etkinlik alanları girmiş bulunmaktadır. İnsanların, teknoloji harikalarının arasında, hayatlarını en fazla etkileyeni ise; internettir. İnternet sayesinde insanların birçok alanda hayatlarına yenilikler dâhil olmuş ve bu yenilikler insanların yaşam tarzlarını değiştirmiştir.Chat ve sanal iletişim siteleri ile sosyalleşme de, bu duruma dâhil olanlardan birisidir. Kimisi sokakta sosyalleşmeyi seçerken, kimi insanlar da internet ortamında sosyalleşmeyi seçmiştir. İnternet ortamında ise sosyalleşmenin en güzel ve doğru yolu; chat ortamlarıdır. Chat ortamlarında insanlar yepyeni insanlarla tanışıp, yeni arkadaşlıklar kurabilmekte ve bu arkadaşlıkların temeli çok uzun soluklu dostluklara evliliklere kadar varabilmektedir.

Chat ve sanal iletişim başlığı altında, internet üzerinden çeşitli internet sitelerinden sosyalleşebilmek artık mümkün. İnsanlar hayatlarına giren yeniliklerden faydalanarak, internet üzerinden chat yaparak sosyalleşebilmektedirler. Ücretsiz bir şekilde internet üzerinden chat ve sana iletişim sitelerine giren insanlar, üyelik vs. zorunluluğu olmadan chat yapabilmektedirler. Sanal iletişimin gücü, son dönemlerde gittikçe artmaktadır. Sanal iletişim gücü arttıkça da, insanlar GSM hatlarına yüksek tutarlar ödemeden, android telefonlarından chat yaparak iletişim kurabilmektedirler. Bu da hem maddi hem manevi açıdan, insanları büyük bir rahatlığa kavuşturmaktadır. Chat ve sanal iletişim kullanımı gün geçtikçe artmakta ve dünyanın dört bir yanına hızla yayılmaktadır. Bu hızlı gelişimden firmalar da yararlanmakta ve kendi bünyelerini geliştirmektedirler. Normalde yalnızca bilgisayarlarda kullanılan chat siteleri ve chat programları, artık telefonlara da uyarlanmakta ve telefonlardan ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedirler. Whats app, Line, Wiber, Chat Online, Skype, Tango, Limbuzz, Messenger, Yahoo, Mercuri Messenger, Cat fiz, My People Messenger, Hotmail Live Messenger, Facebook Messenger, Mitalk Messenger, Pall Ringo Grup Messenger, Go Chat ve buna benzer birçok chat ve sanal iletişim programı, sıklıkla tercih edilen programlardır.

Chat yapmanın keyfi bir başkadır. İnsanlarla muhabbet etmek ve bu yöntemle stres atmak ve kafa dağıtmak, güzel dostluklar kurmak ve geleceği olan arkadaşlıklar kurmak, evlilikler yapmak mümkün olabilmektedir. Sizler de bu şekilde internet sitelerinden chat yapmak istiyorsanız, arama motorunuzdan chat ve sanal iletişim şeklinde arama yapabilir ve güvenli bulduğunuz sitelere girerek, herhangi bir üyelik gerekmeden ve ücretsiz bir şekilde çeşitli nicknameler ile chat yapabilir ve yepyeni dostluklar kurabilir, stres atabilir, kafanızdaki sorunlardan bir an olsun uzak kalabilirsiniz.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Chat
22 Eylül 2013 | Admin
Merhaba, internet üzerinden sanal iletişim kurmak için en çok chat yapıldığını biliyormuydun ? Chat makalemize göz at . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Odaları
22 Eylül 2013 | Admin
Chat odaları, insanların sohbet veya yarışma amacı ile girdikleri ve yeni insanlarla tanıştıkları alanlardır. Bu alanlar sayesinde . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Yap
16 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden yeni arkadaşlar kurmanın en basit ve bilindik yönü olan chat yapmak sizlere farklı bir sosyal alan yaratır . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.