Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

CHAT


SOHBET


chat

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

CHAT

İletişim kurmak son dönemlerde ayrı bir önem kazanmıştır. İletişim tüm insanlığın ortak ihtiyacı olmakla birlikte, bu ihtiyaca yönelik birçok da çözüm önerisi, yine insanlar tarafından sunulmuş ve bu çözümler kullanılmaya başlanmıştır. Bu bahsettiğimiz çözümlerin oluşmasındaki en büyük yardımcı ise, teknolojinin en önemli nimetlerinden birisi olan ve insanların hayatlarına birçok yenilik katan internettir. İnternet sayesinde insanlar iletişimleri daha kolay bir şekilde sağlamaya başlamışlardır. Gerek chat ortamları, gerek arkadaş çevresi, gerek iş ortamı, gerek arkadaşların arkadaşları, birbirleriyle tanışarak, zaman zaman internet sayesinde iletişim kurabilmektedirler.

İnsanın var olduğu günden bu güne, sosyalleşme ihtiyacı da var olmuştur. Sosyalleşme; insanların birbirleriyle iletişim kurması, zaman zaman rahatlamak için sohbet etmesi, yeni insanlar tanışması ve yeni dostluklar kurmasıdır. Sosyalleşmesi zayıf olan insanlarda, bu bir sorun olarak görülmektedir. Çünkü sosyalleşme, normal bir insanın doğasında var olan içgüdüsel bir davranıştır. Zayıf olması veya olmaması durumunda, psikolojik sorunların olduğuna işaret edilmektedir.

İnsanlar çeşitli şekillerde sosyalleşebilirler. Bu yöntemlerden en sık kullanılanı; arkadaş çevreleridir. Arkadaş çevreleri, insanların sohbet etmelerine, sosyal etkinlikler yapmalarına, sırlarını paylaşmalarına, rahatlamalarına ve daha birçok etkinliği yapabilmelerine olanak sağlar. Arkadaş çevrelerinin yakınları ile tanışmak da, sosyalleşmenin bir parçasıdır. Bu bir döngü halinde devam eder ve insanlar bu sayede yeni insanlarla tanışırlar. Düğünler, grupça spor etkinlikleri, kokteyller, partiler, eğlence ortamları da, sosyalleşmek için gidilebilecek alanlardır. İnsanların hayatına dâhil olan yenilikler, insanların hayatlarını değiştirirler. Sosyalleşme konusunu da ilgilendiren bu yeniliklerden birisi de; internettir. İnternet sayesinde insanlar chat odalarını, chat sitelerini ve chat programlarını kullanarak, yeni arkadaşlıklar, dostluklar kurabilmektedirler. Yepyeni insanlar ile tanışarak, yeni ortamlara girmeyi sevenlerin tercihi genellikle internette var olan chat siteleridir.

Chat sitelerinde, çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Bu kategorilerden bahsedecek olursak; sohbet odaları, yarışma odaları, VİP odalar, şehirlere göre ayrılmış odalar, hobilere göre ayrılmış odalar vs. İnsanlar chat sitelerine girerek, istedikleri ortama dâhil olmakta ve sevdikleri şekilde muhabbet ortamını yakalayabilmektedirler. Bu sayede eğlenceli vakit geçirerek, yeni şeyler öğrenebilmekte ve stres atabilecekleri ortamlarda bulunabilmekteler.

Son dönemlerde akıllı işletim sistemlerine sahip telefonlar da, firmaların dikkatini çekerek, chat ortamına dâhil edilmişlerdir. Chat yapmak, ayrı bir piyasa oluşturmuş, bu durum firmaların chat sistemlerini telefonlara entegre etmelerine olanak sağlamıştır. Telefonlarda şuanda baktığımızda bile birçok chat programı bulunmaktadır. Nimbuzz, Line, Skype, Whats app, Tango, Facebook Messenger, Google Messenger, Kik Messenger, Yahoo Messenger, Messenger Play, e Buddy Messenger, Catfiz, Go Chat, Mypeople Messenger, Mi Talk Messenger, İGot Chat Messenger, Yak Messenger vb. Bu programlar sayesinde, insanlar ücretsiz bir şekilde konuşabilmekte ve mesajlaşabilmektedirler. Aynı zamanda bilgi, fotoğraf ve video paylaşımı da yapabilmektedirler.

Chat sitelerinin avantajları oldukça fazladır. Ancak bunun yanında dez avantajları da bulunmaktadır. Bu dez avantajların başında, chat sitelerinde bulunan uygunsuz içeriklerdir. Uygunsuz içerikli reklamlar tıklandığında, virüs barındırabilme ihtimalleri bulunmaktadır. Virüslü sitelere yönlendirme yapılması sebebi ile bilgisayarlar veya telefonların sistemleri zarar görebilmektedir. Bu sebeple, chat siteleri ziyaret edildiğinde, sayfaların yanlarında bulunan içeriklere ve reklamlara tıklanmaması, chat sitesini kullanan bireyin zararlardan korunmasını sağlayacaktır.

Sizler de chat sitelerini kullanarak çeşitli şekillerde sosyalleşebilir ve kendinizi bu yöntem ile s-rahatlatabilirsiniz. Chat sitelerinin avantajlı yönleri sayesinde, ücretsiz iletişim sağlayabilir ve GSM hattınıza yüksek meblağlar ödemekten kurtulabilirsiniz. Anında arkadaşlarınızla paylaşımlar yapabilir, sevdiklerinizle güzel anların fotoğrafını paylaşabilirsiniz. Chat yapmak, sohbet etmek, stres atmanın da en iyi yöntemlerinden birisidir.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


sohbet link SohbetTR.Net | Chat Odaları
22 Eylül 2013 | Admin
Chat odaları, insanların sohbet veya yarışma amacı ile girdikleri ve yeni insanlarla tanıştıkları alanlardır. Bu alanlar sayesinde . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link Chat ve Sanal İletişim
18 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden sosyalleşmenin en güzel yanı olan chat ve sanal iletişim hakkında beğeninizi kazanacak yazımıza göz atın . . .
sohbet link Devamını oku

sohbet link SohbetTR.Net | Chat Yap
16 Eylül 2013 | Admin
İnternet üzerinden yeni arkadaşlar kurmanın en basit ve bilindik yönü olan chat yapmak sizlere farklı bir sosyal alan yaratır . . .
sohbet link Devamını oku

Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.