Sohbet

ANASAYFA | SOHBET | CHAT | BLOG | GALERİ | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM

 

 

SOHBET BAĞLANTISI SORUNLARI


SOHBET


sohbet baglanti sorunları

Sohbet etmek ilginizi cekti ise bu giriş panelini kullanın.


sohbete başla

Sohbet Bağlantısı Sorunları

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda web üzerinden sohbet girişi yapamamanın yani daha acık ifade ile sohbet odasına giremememizin nedenlerinden bahsedeçeğiz. Bu nedenleri genelleyecek olursak, kendimizden kaynaklanan nedenler, bağlantı kuraçağımız sohbet sunucusundan kaynaklı nedenler, bilgisayarımızda olmayan eksik eklentilerden kaynaklanan ve kullandığımız internet tarayıcılarından kaynaklanan nedenler dememiz yerinde olur.

Sohbet bağlantısı sorunları temel olarak bu sebeplerden kaynaklı olabilir. Bu nedenlerin hiçbirisi sizleri yoracak, uzun zahmetlere sokcak işlemler değildir. Detaylı bir şekilde bu sorunları birlikte inceleyelim ve sohbet girişi yapamama sorunun çözelim.

NEDENLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI ?

- Kullanıcıdan Kaynaklı Sorunlar ; Kullanıcıdan kaynaklı sorunlar genelde daha önce sohbet sitelerini ziyaret etmemiş ve konu üzerinde bilgisi olmayan acemi kullanıcılarda rastladığımız nedenlerdir. Bu konuda geniş bir anlatım Sohbet Girişi Nasıl Yaparım başlıklı konumuzda mevcuttur, lütfen konuyu okuyunuz.

- Sohbet Sunucusunda Kaynaklı Sorunlar ; Bazen giriş yapacağımız sunucuda nick secimimizi yapıp sohbet girişi için bağlan butonuna tıkladığımızda karşımıza beyaz bir ekran üzerinde ''Error Click for details'' yazısı görürüz. Bunun sebebi cpanel üzerinden irc ip adresinin verilmemiş olmasıdır. İrc ip adresi cpanel üzerinden yönledirmeden giriş yapmamızın imkanı yoktur. Peki bu nasıl yapılır ? Cpanel kullanıcı adımızı ve şifremizi girerek login oluyoruz, karşımıza cıkan ekrandan DNS Functions >> Edit DNS Zone >> website adresimize tıklıyoruz ve edit diyoruz >> Add New Entries Below this Line satırana geliyoruz aşağıda bulunan kısıma irc yazıyoruz Selecet yazan butona tıklıyoruz ve A seçeniğini seciyoruz ve bize ip adresimizi yazmamız için yeni bir satır acılıyor, buraya ip adresimizi yazıp save diyoruz. Bir kaç saat içinde girişlerimiz sağlanmaya başlayaçaktır.

- Eksik Eklentilerden Kaynaklı Sorunlar ; Bildiğiniz gibi web üzerinden sohbet girişleri eschat, flaxchat gibi bazı chat appletleri ile sağlanmaktadır. Bu appletlerin çalışması için bilgisayarımızda olması gereken eklentiler Java uygulaması ve adobe flash player' dır. Eğer bu eklentiler bilgisayarınızda yoksa indirmek zorundasınız. Son derece güvenli olan bu uygulamaları birkaç dakika gibi kısa bir zamanda kurabilir ve sohbet odalarına girebilirsiniz.

- Tarayıcılardan Kaynaklı Sorunlar ( internet explorer, chrome, mozilla ) ; Bir diğer nedenlerden biriside kullandığımız tarayıcılardan kaynaklı nedenlerdir. Bu tarayıcılar üzerinden sohbet girişi yaptığınızda bazı eklentileri çalıştırmak için sizden izin isterler. Bunu sohbet girişi yaptığınız sayfanın en üst kısmında butonlar halinde görebilirsiniz. Size şu gibi bir uyarı verirler ve seçenek sunarlar '' Java(TM) eklentisi eski olduğu için engellendi Eklentiyi güncelle, Bu seferlik çalıştır'' gibi bir uyarı görürsünüz. Bu seferlik çalıştır dediğinizde sohbet odaları appleti karşınıza cıkaçaktır, rahatlıkla sohbet girişini yapabilirsiniz.

önceki yazı Önceki Yazı   Sonraki Yazı sonraki yazı
sosyal medya ile paylaş google plus facebook twitter delicious furl digg flickr yahoo youtube

 

chat editörü Yazar : Ali Bozkurt
Web Site : http://www.sohbettr.net
Hakkında : SohbetTR.Net web site editörü
Blog Sayfası : http://www.sohbettr.net/blog
İlgi Alanı : IRC
Sohbet makaleleri, sohbet hakkında bir çok şey öğretir.
Sohbet blogları ile aradığınız bilgiyi daha çabuk .
bulabilir böylece merak ettiklerinizi öğrenirsiniz..
Tüm yazıları oku . . .

Popüler Yazılar


SOHBET
Yeni insanlar ile tanışmak ve onlarla sohbet etmek insanın her dönemde arzulayacağı . . .
CHAT
İnternetin ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana chat siteleri . . .
SohbetTR.Net’in iPhone, iPad ve Android için özel sohbet uygulamalarını aşağıdan indirebilir her an sohbet odalarımıza bağlı kalabilirsiniz.
mobil sohbet uygulamaları
app store google play  
alt golge
sidebar cizgi

Benzer Yazılar


Tavsiye Yazılar


sohbet siteleri
Sohbet Siteleri
Sohbet siteleri de, internet ortamını kullanarak, insanlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır . . . Devamı.
chat odaları
Chat Odaları
Chat odaları sayesinde, yeni ortamlara girmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlıklar . . . Devamı.
chat siteleri
Chat Siteleri
İnternet teknolojilerinin avantajları iletişimin vazgeçilmezi chat siteleri ve zaman içindeki . . . Devamı.